Logo2
 
Top Payam
 

 این وب سایت  با هدف اطلاع‌رسانی بين اهالی روستا و جمعيت مهاجر پراکنده در شهرهای مختلف و به منظور ايجاد جو دوستی و صميميت بين افراد، تبليغ، حفظ و اشاعه فرهنگ رايج مردم روستای دورودگاه و آشنا کردن مردم علاقمند به طبيعت و جاذبه‌های طبيعی اين روستا راه اندازی شده است . بديهی است که رسيدن به اهداف ذکر شده جز با همياری و مساعدت شما همراهان همیشگی ميسر نيست اميدواريم با بهره‌گيری موثر از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بتوانيم فاصله‌هايی که به ناچار انسان‌ها را از هم دور می‌سازند، کوتاه‌تر کنيم.

 
Bot Payam
 
Top News
 

00126481122aG

خادم امامزاده شاه قطب الدین حیدر دورودگاه به رحمت ایزدی پیوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه ، حاج خداداد شیخی خادم امامزاده شاه قطب الدین حیدر دورودگاه در پی یک دوره تحمل بیماری دار فانی را وداع گفت .

Arrow

چمن مصنوعی دورودگاه به مدت دو هفته تعطیل گردید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه با توجه به شیوع سریع ویروس کرونا در روستای دورودگاه و همه گیر شدن این بیماری چمن مصنوعی دورودگاه به مدت دو هفته تعطیل گردید .

Arrow

دورودگاه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه با توجه به شیوع چشمگیر بیماران کرونایی در روستای دورودگاه ، وضعیت این روستا در حالت قرمز قرار گرفته است .

Arrow

ثبت ملی ۲۱ آیین محرم و صفر از جمله مراسم علم گردانی دورودگاه در استان بوشهر

مسئول ثبت آثار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: ۲۱ اثر معنوی مربوط به ماه محرم و صفر به نام این استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 
Arrow
 
Right Sep
Bot Sep
 

حمایت مالی

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب

فرم ورود

 
علاقه مندان جهت دریافت به روز اخبار پایگاه اطلاع رسانی روستای دورودگاه دعوت می شود شبکه اطلاع رسان تلگرام این پایگاه را در فهرست گفتگو های خود فراخوانی کنند و در جریان آخرین اخبار روز روستا قرار بگیرند. آدرس ما در تلگرام : doroudgah_ir@
Spacer

دیدار نماینده مردم شریف شهرستان دشتستان با مردم روستای دورودگاه

DSC 5663

 

شامگاه یکشنبه روستای دورودگاه میزبان حضور گرم نماینده شریف مردم دشتستان سید مهدی موسوی نژاد و مسئولین همراه بود که در این جلسه مهم به بررسی مشکلات روستا پرداخته و تصمیماتی گرفته شد.

 

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی موسوی نژاد، نماینده مردم شریف شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی به همراه مسئولینی از ادارات گاز،برق، منابع آب، مخابرات، آب روستایی، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، کارو رفاه اجتماعی، بهزیستی، بنیادمسکن، و آبیاری و زهکشی جهت پاسخگویی به مشکلات مردم این روستا، شامگاه یکشنبه در مسجد جامع امام حسین (ع) روستا حضور به هم رساندند که در ذیل به بررسی مسائل و اتفاقاتی که در این جلسه افتاد و تصمیماتی که توسط مسئولین مربوطه گرفته شد می پردازیم.

همچنین حجت السلام و المسلمین کشاورز بارگاهی امام جمعه شهر سعدآباد، وفایی بخشدار شهر سعدآباد،دهیار و شورای اسلامی روستای دورودگاه در این جلسه مهم حضور داشتند.

این جلسه با تلاوت آیات وحی توسط قاری محترم جناب آقای حاج غلامحسین حمیدی نیا شروع شد و سپس جناب آقای شریفی، ریاست محترم شورای اسلامی روستا ابتدا با عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به همه مردم و مسئولین نیز به بیان کارهایی که تا حال در روستا انجام گرفته و در حال پیگیری است و همچنین به بررسی مشکلات روستا و نواقصات آن پرداختند که از جمله این نواقصاتی که ایشان اشاره کردند مسأله پل ورودی روستا بود که ظاهراً همه مراحل آن انجام گرفته، از نامه نگاری ها و کارشناسی و ... حال در کمیته برنامه و بودجه استان منتظر اختصاص بودجه به این پروژه بزرگ است که متأسفانه هیچگونه بودجه ای تا کنون به آن اختصاص نداده اند و با توجه به اینکه تمام مراحل آن انجام گرفته است از نماینده مردم شریف دشتستان درخواست کردند که پیگیری خود را نسبت به اختصاص بودجه به این پروژه انجام دهند.

شریفی اظهار داشت که تعداد 5 مسجدو 2 مدرسه در روستا احداث شده است و مدرسه راهنمایی زینبیه به علت قدمت زیاد و تخریب شدن ساختمان اصلی غیر قابل استفاده بوده است.

شریفی خاطرنشان کرد: مسأله لوله کشی گاز که بحمدالله خط لوله اصلی آن انجام گرفته است و متأسفانه هنوز خطوط انشعاب فرعی به منازل هنوز صورت نگرفته است.

DSC 5652

مسئول محترم شرکت گاز اعلام کردند: که از هفته آینده پروژه خطوط انشعاب شروع می شود که تا 22 بهمن همین امسال، این پروژه عظیم به اتمام رسانیده شود.

DSC 5680

مسأله بعدی که آقای شریفی بیان نمودن مسأله عدم وجود پارک سوار در تقاطع دورودگاه در بزرگراه برازجان گناوه است که ایشان با بیان اینکه یک تصادف در آن رخ داده است از مسئولین خواستند که این مشکل را هم برطرف کنند که باز هم جانب آقای موسوی نژاد ، نماینده مردم شریف دشتستان، مسئولین مربوطه را احضار کردند و در همانجا مسئول مربوطه قول دادند که تا پایان این ماه، مسئله پارک سوار و شانه خاکی راه را برطرف کنند و این جاده را هم عریض تر کنند که باز هم ما امیدواریم و منتظر هستیم که به قول خود عمل کنند.

مسأله بعدی که آقای شریفی بیان کردند مسأله عریض کردن راه ارتباطی دورودگاه جتوط بود که متأسفانه از لیست حذف شده است که همانجا از مسئولین خواستند که به این امر مهم رسیدگی کنند و همچنین ایجاد راه ارتباطی به مرکز بخش در باغات روستا که اگر این مورد انجام شود، راه ارتباطی به مرکز بخش از 20 دقیقه به 5 دقیقه کاهش می یابد.

مسأله دیگر هم مسأله شهر شدن روستای دورودگاه بود که از مسئولین خواستند که در این خصوص پیگیری های لازم را به عمل آورند با توجه به اینکه خود ریاست محترم شورا نیز پیگیری های لازم را انجام داده اند و متأسفانه چون تعداد جمعیت روستا دقیقاً به 3500 نفر نرسیده است، مسأله شهر شدن روستای دورودگاه نیز فعلاً به حالت تعلیق درآمده است. آقای سید مهدی موسوی نژاد هم با بیان اینکه شهر شدن این روستا خوب است و باعث برطرف کردن خیلی از مشکلات خواهد شد و بعضی از امکانات رفاهی هم به شهر داده خواهد شد خاطرنشان کردند که همه هم و غم ما نباید درگیر شهر شدن روستا باشد و ما باید کارهای خود را در جهت جلب رضایت مردم روستا انجام دهیم. ایشان همچنین فرمودند که در این مورد نیز پیگیری های خود را انجام داده اند و باز هم پیگیری خواهند کرد.

مسأله دیگری هم که توسط ریاست محترم شورای اسلامی روستا مطرح شد، بحث اشتغال در منطقه اقتصادی پارس جنوبی بود که باز ضمن دعوت از مسئول محترم اداره کار، تعاون و امور اجتماعی شهرستان دشتستان جناب آقای شمسی ، این مسئول محترم بیان نمودند که هرکس در هر حرفه و فن خواستار رفتن به منطقه پارس جنوبی جهت اشتغال هست، به اداره کار شهرستان مراجعه تا آنها را به منطقه پارس جنوبی جهت اشتغال معرفی نمایند.

رییس شورای اسلامی افزود:، مسأله سالن ورزشی که متأسفانه با روند کند آن مواجه هستیم و از مسئولین خواستند که هرچه سریع تر این مسأله را هم پیگیری کنند و سالن ورزشی را به اتمام برسانند و همچنین از قولی که مسئولین مربوطه در موقع کلنگ زنی همین سالن ورزشی در سال 89 داده بودند مبنی بر تعریض زمین خاکی فوتبال و همچنین دیوار کشی اطراف آن که متأسفانه تا الآن هیچ اقدامی مبنی بر دیوار کشی انجام نگرفته است و علی رغم پیگیری هایی که انجام داده اند حتی زمین خاکی موجود هم تعریض نشده است.

در این میان هم بعضی از مردم روستا به بیان مشکلات روستا پرداختند که از جمله آنها می توان به عدم وجود روشنایی در کوچه ها و معابر روستا اشاره کرد و همچنین از مسئول اداره برق شهرستان دشتستان خواستار نصب دو دکل برق در ورودی روستا که خارج از حریم رودخانه باشد و از قطع شدن هرساله برق جلوگیری کنند و از هدر رفتن هزینه بیت المال که هر ساله بر اثر طغیان آب رودخانه و جاری شدن سیل باعث قطع چند روزه برق در روستا می گردد جلوگیری نمایند.

مسئول اداره برق شهرستان دشتستان اظهار نمودند: به علت کمبود بودجه و نبودن اعتبارات کافی توان نصب دکل در ورودی روستا امکان پذیر نمی باشد.

مورد دیگری که مردم مطرح نمودند مسآله انشعاب اصلی آب شرب می باشد که هرساله به وسیله طغیان آب رودخانه،موجب قطع شدن چند روزه آب آشامیدنی در روستا می گردد.

DSC 5663

جناب آقای سید مهدی موسوی نژاد از مردم خواستند که صبر و حوصله به خرج دهند، چرا که انجام بعضی از کارها به طور معمول وقت گیر است همچنین ایشان خاطرنشان کردند که بنده زمانی قول می دهم که در حد توانم باشد و بتوانم آن را برآورده کنم و اگر مسئولی قول داد باید بتواند به قول خود عمل کرده و نیاز ها و مشکلات مردم را حل کند و اگر به رایزنی در سطح کشوری باشد خود نیز آن را انجام خواهم داد.

در پایان هم جلسه با ذکر صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) به پایان پذیرفت که البته این پایان رسمی جلسه بود و بعد از آن نیز مردم به طور جداگانه با مسئولین دیدار می کردند و به بیان مشکلات می پرداختند.

DSC 5645

DSC 5659

 

DSC 5661

DSC 5671

DSC 5676

DSC 5687

DSC 5688

DSC 5689

DSC 5694

DSC 5696

دیدگاه‌ها  

0 #1 رفیق 1391-10-11 19:50
سلام
جلسه دیشب جلسه خوبی بود و من هم از نحوه احضار مسئولین توسط سید بزرگوار برای پاسخگو بودن به مشکلات مردم خیلی خوشم اومد
امیدواریم هم که مسئولینی که قول دادن به قولشون عمل کنن چون به فرموده سید عیز اگه به قولشون عمل نکردن از طرف مردم روستا دعوا به راه می اندازن و ما هم که دوست نداریم دعوا بشه
البته جای بسی تأسف داره برای اونایی که به حساب خودشون خیلی آدم های خوبی هستن و هیچ وقت هم تسبیح از دستشون نمی افته توی جلسه فریاد غلط کرد سر می دادن و می گفتن که ما دهیار و شورا را نمی خواهیم و ...
باید خدمت اونا عرض کنم که بله ما هم غلط کردیم البته نه مثل شما، ما غلط کردیم که به یه نفر رأی دادیم اومد عضو شورا شد و کمی بعد هم استعفا داد/ چرا استعفا داد؟
حالا نمیدونم چرا استعفا داد
البته که مردم رو مسخره خودش کرده و باید تو قیامت جوابگو باشه
خدایا به ما بیاموز که نحوه گفتار بیاموزیم و نحوه انتقاد
البته انتقادپذیر بودن هم به ما بیاموز
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #2 همولاتی 1391-10-11 19:53
ما که توقع زیادی نداریم
فقط توقع داریم مسئولین یا قول ندن یا اگه هم قول میدن به قولشون عمل کنن
به نظر شما توقع زیادیه؟
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #3 آسمان آبی 1391-10-12 23:02
سلام و خسته نیاشید به مدیران سایت و سلامی ویژه به سید عزیز و همیشه در صحنه و وکیل مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی...
از سید بزرگوار که با حضور خود در روستای دورودگاه که به بررسی و حل مشگلات روستا پرداختند واقعا تشکر و دست مریزاد می گویم و از خداوند خواهانم که عمری پر برکت به ایشان عطا فرماید...
همچنین از کسانی که در تهییه و تنظیم این سایت تلاش کرده اند و در تلاش هستند مخصوصاسجاد عزیزو فرشاد جان خسته نباشید ویژه عرض می کنم.خداوند یار و یاور همیشگی شما باشد...
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+1 #4 یوسف درودگاهی 1391-10-13 06:15
با سلام و خسته نباشیدو عرض خیر مقدم به سید بزرگوار و تشکر از اهالی روستا بخاطر احساس مسئولیت شان نسبت به مشکلات روستا امیدوارم موفق باشید و سر بلند. همچنین از دوستان خوبم آقا سجاد و فرشاد جان هم سپاسگزارم مثل همیشه وب سایت عالی و به روز است . یا حق
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #5 ایرانی 1391-10-13 14:10
سلام
من مدتی بود که نبودم
حقیر هم به نوبه خودم از آقا سجاد و آقا فرشاد تشکر میکنم
ضمنا با کلیه نظرات داده شده موافقم.
بعد هم باید به استحضار نسبتاً محترمشان رسانید که در این جلسات اگر هم حرف آنها کاملاً درست باشد)که نیست، جای این حرفها نیست. باید سعی کنیم از مسئولین درخواست کنیم که مشکلات را حل کنند
که البته الحمدلله مسئولین قول هایی هم دادن
سید مهدی هم نتوانست نسبت به حرف ها و توهین های این افراد طاقت بیاورد و اگه متوجه شده باشین یه تشری هم بهشون زد
دست در دست هم دهیم به مهر
میهن خویش را کنیم آباد
(البته دست در دست این افراد نمی توان گذاشت، حتی اگر دنیا را هم آخر کنند)
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #6 مدیر سایت 1391-10-14 08:48
با سلام خدمت شما دوستان عزیز از اینکه با نظرات خود به وب سایت خود بذل توجه دارید سپاس گزاریم .
خواهشمندم در ارسال نظرات جنبه احترام را رعایت فرمایید .
برخی از دوستان ایمیل هایی ارسال نموده که از عدم انتشار نظرات خود در سایت گلایه داشته اند .
توجه داشته باشید که به جهت حفظ رعایت حریم شخصی و اینکه وب سایت جایی برای حل مسایل ...نباشد از انتشار نظراتی که در ان به شخصی یا .. بی احترامی شده باشد یا نام برده شده باشد معذوریم .
مدیر سایت
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #7 دوست 1391-10-15 23:16
باسلام
من که متاسفانه نتونستم دراون جلسه شرکت کنم امیدوارم که شما عزیزان هم که اینطوردارید انتقاد میکنید ازاونایی که قطعآهدفشون ابراز مشکلات روستابوده حرفی صحبتی درمورد روستازده باشید تافردای قیامت سربلند باشید زیرا اگر واقعآ صحبت اونا درست بوده باشدو شما سکوت کرده باشید باید قیامت شما پاسخگو باشید.معمولا اهالی این روستا دراین جور جلسات حضورشان یا کمرنگ است یافقط تماشا می کنند.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه

51912
تصویر امنیتی جدید

Spacer
 
Icons

نظرات شما

 • گمنام  
 • رضا
  باسلام اگر جشن عاطفه ها هرسال برگزار شود باعث ارتباط عمیق دانش اموز با ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام الحمدالله جامعه علمی دورودگاه همیشه موفقیت امیز بوده است واین افتخار ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام باید در زمینه راه دوم روستا که درحال احداث ان هستیم تقدیر وتشکر فروان از ...

  ادامه مطلب ...

تبلیغات شما

Farasmspanel 120

 
Spacer

تمامی حقوق برای وب سایت محفوظ میباشد وهرگونه برداشت با ذکر منبع بلامانع است